top of page

Interesujące witryny internetowe różnej tematyki 

Poniżej prezentujemy opisy ciekawych stron internetowych. Kolejki elektryczne, logistyka, śmigłowce, czy testy z geografii to początek tego, co będzie można tutaj odkryć.

Kolejki elektryczne

 

Budowanie realistycznych makiet po których pędzą lśniące parowozy czy kolejki elektryczne to wspaniałe hobby które przyciąga rzeszę pasjonatów kolejnictwa.

To właśnie tacy hobbyści na stronie znajda ciekawe informacje, historię, opis skal modelarskich oraz zdjęcia i filmy kolejek elektrycznych.

Kolejka elektryczna to wymożony prezent gwiazdkowy dla każdego chłopca. Układanie torów kolejowych w długie trasy, wokół których powstają małe miasteczka realistycznie przypominające rzeczywistość, to wspaniała zabawa na długie dni. Wciągną się w nią z pewnością członkowie całej rodziny.Budowa makiet kolejowych z precyzyjnie wykonanymi modelami kolejek elektrycznych to hobby które warto rozwijać. Modelarstwo kolejowe warte jest poświecenia swojego czasu i pieniędzy na zakup modeli kolejek elektrycznych.

Śmigłowce

Śmigłowce

 

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe LPR (z angielskiego Helicopter Emergency Medical Service - HEMS) posiada w swojej flocie klika śmigłowców służących do transportu chorych.

W latach 2005-2009 na polskim niebie latał śmigłowiec Agusta A109 Power, którego maksymalna prędkość wynosiła aż 311km/h.Obecnie LPR posiada w swoich bazach dużą ilość śmigłowców typu Eurocopter EC135.

Testy z geografii

Przygotuj się do sprawdzianu z geografii. Opanuj położenie miast na mapie świata. Rozwiąż quiz geograficzny i sprawdź jak dobrze znasz świat.Test został podzielony na poziomy trudności. Zaczynasz od łatwego, a jak uzbierasz wystarczającą liczbę punktów przechodzisz dalej. Nie pomyl się, bo każdy błąd we wskazaniu właściwego miejsca na mapie drogo może kosztować.bottom of page