top of page

Przewodniki turystyczne po niezwykłych zakątkach świata 

Prezentujemy Państwu wykaz ciekawych stron internetowych, których tematyką są prezentacje ciekawych miejsc na świecie. Przewodniki zawierają autorskie treści, które powstały w wyniku zauroczenia się tymi niezwykłymi miejscami.

Toruń

 

Czy jest w Polsce miasto piękniejsze niż Toruń? Przekonaj się osobiście i odwiedź ten przepięknie zachowany gotycki gród nad rzeką Wisłą. Miasto o bogatej historii, którą widać na każdym kroku spacerując choćby bo toruńskim Starym Mieście.

Oferta turystyczna Torunia jest ogromna. W ciągu dnia oglądamy wspaniale toruńskie zabytki, odwiedzamy muzea, uczestniczymy w niezwykłym seansie w toruńskim planetarium. Z pewnością uda nam się wziąć udział w jednym z tak wielu festiwali organizowanych właśnie w Toruniu. Delektujemy się korzennym aromatem wypiekanych w Toruniu pierników. 

Wieczorem również toruńska starówka przyciąga swym niebywałym urokiem romantycznie oświetlonych uliczek. Noclegi w Toruniu nie powinny dla nas stanowić problemu, gdyż znajdziemy w tym mieście pokoje w hotelach o różnych standardach, a także tańsze noclegi w schroniskach i motelach.Prezentowany przewodnik po Toruniu pomoże Tobie przybliżyć to niezwykłe miasto i miło spędzić czas w mieście o ugruntowanej pozycji turystycznej na świecie.

 

Toruń
Ciechocinek

Ciechocinek

 

Tężnie solankowe w Ciechocinku wpływają na niezwykły mikroklimat tego miasta uzdrowiskowego. To dzięki źródłom solankowym do miasta przyjeżdża wielu kuracjuszy z całego kraju żeby właśnie w Ciechocinku podleczyć swoje zdrowie.

Liczne sanatoria, domy uzdrowiskowe, szpitale oraz pensjonaty oferują wszytko co potrzebne jest by wypocząć i nabrać nowych sił.

Ciechocinek to także przepiękne parki  zdrojowe i kolorowo kwitnące dywany kwiatowe. Pijalnia wód mineralnych to obowiązkowy punkt na trasie spacerowej, a w jej sąsiedztwie przepiękna muszla koncertowa i fontanna "Jaś i Małgosia". Odpoczniemy inhalując się pod fontanną "grzybek" oraz spacerując wokół kompleksu tężni solankowych.

Ciechocinek to także wspaniałe miasto na weekendowe wypady, zlokalizowane niedaleko Torunia.

Valfrejus

Valfrejus

 

Zimowe szaleństwo w Alpach Francuskich. Valfrejus to młoda stacja narciarka we Francji w bliskim sąsiedztwie miejscowości Modane. Położona na wysokości od 1550 do 2737 m n.p.m.

Niezwykłe widoki ośnieżonych szczytów górskich robią wrażenie. Zjazdy na nartach w takich warunkach to prawdziwa przyjemność, a jest w czym wybierać. Trasy czarne, czerwone, niebieskie, zielone... najdłuższa z nich ma aż 13 kilometrów długości.Infrastruktura narciarska jest bardzo rozwinięta. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, szkoły narciarskie, sklepy, serwisy sprzętu. Wszystko jest na miejscu. Apartamenty i hotele zlokalizowane są przy samych trasach narciarskich. Do tego smak fransuskiej kuchni i to słońce...Narty w Alpach francuskich to raj dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników wszystkich sportów zimowych.

bottom of page